W kolejnym wpisie przedstawiam fotorelacje dróżki na Śnieżkę, w niezwykle malowniczym rejonie Karkonoszy. Zresztą sami sprawdźcie!
Zacznę od trasy:
Karpacza -> Szeroki Most -> Pod Buławą -> Sowia Przełęcz -> Schronisko Jelenka -> Śnieżka -> Schronisko Dom Śląski -> Równia pod Śnieżką -> Kopa -> Biały Jar -> Rondo Biały Jar -> Karpacz
No to lecimy!
Świeżo co wyszliśmy na szlak, od razu wyłonił się nasz cel 🙂
Przedzierając się przez wysokie trawy.
Dotarliśmy do Sowiej Doliny, która mniej więcej tak się prezentowała:
Z każdym kolejnym krokiem, nasz widok poszerzał się o nowe horyzonty.
Gdzieś tam w oddali, co jakiś czas było słychać ryki jeleni. Piękna sprawa 🙂
Na Sowiej Przełęczy skręciliśmy w prawo, na Śnieżkę.
Mniej więcej, tak się pięknie prezentowała dróżka od Sowiej Przełęczy do Schroniska Jelenka.
Która jest otevrewo 10:00-18:00 🙂
Dalej, ze schroniska skierowaliśmy się prosto na Śnieżkę.
Przyroda o tej porze roku okazała się niezwykle malownicza.
Martynka puszczała znaki dymne 🙂
Po drodze spotkaliśmy leśnego skrzata przypominającego upiora z Piratów z Karaibów. Czyż nie jest podobny do Davy Jones?
Smog przypominający w jakich warunkach żyjemy 🙁
Już na Śnieżce. Po lewej kaplica Św. Wawrzynca z 1665r, a po prawej obserwatorium wraz z restauracją (bez klimatu).
A to już dróżka w stronę Gór Izerskich na północny-zachód
Oczywiście nie mogło zabraknąć fotki na tle Śnieżki 🙂
Schronisko „Dom Śląski”, w którym, tuż przed naszym przyjściem zabrakło piwka. SZOK 🙂
Krótki filmik reklamujący nasz wypad na Śnieżkę
Patrząc z okien Schroniska „Dom Śląski”, w pewnym momencie wyłonił się z kosodrzewiny lisek chytrusek na żer między stolikami 🙂 Niestety nie udało na się zdążyć zrobić zdjęci.
Z powrotem przez Biały Jar do ronda w Karpaczu.
Z której też piękne widoki się rozpościerały.
Info
Natomiast jeśli Jesteś ciekaw dokładniejszego opisu, to znajdziesz go w tym miejscu.
Dodatkowo zapraszam do przeczytania wpisu dotyczącego Kościoła Wang! Warto się wybrać będąc na urlopie w tym rejonie!
Jeśli spodobała Ci się ta praca oraz ciekaw Jesteś dalszych naszych przygód, to zachęcam do obserwacji bloga poprzez zapisanie się na newsletter, czy polubienie na portalach społecznościowy. A komentarz będzie mile widziany 🙂
Wielkie dzięki za obecność.
Krzysiek z Martynką