Relacja z maratonu w Koninkach – Cyklokarpaty 6.09.2015

Witajcie!

Dzisiaj tak nietypowo, miał być wpis dotyczący serwisowania roweru a wyszło całkiem coś innego. Co prawda narzędzia już się kompletują (trwają gorące negocjacje) i niebawem wszystko do mnie dotrze. A wtedy, na pewno się pochwalę i wezmę się do ciężkiej pracy! 🙂

Ok, wstęp już jest 🙂 zacznę od krótkiej relacji z Koninek, gdzie Team Freesport, w którym aktualnie startujemy (Ja i Martynka), podbijał rejony Gorców.

https://youtu.be/HFpgDX7t07o

Z Freesportu na dystansie hobby startowało 7 osób; Ja, Martyna, Dorota, Yurii, Inez oraz Krzysiek z Synem. Mateusz z Kubą pojechali dystans giga. Kuba coś w tym sezonie ma pecha do opon. Trzeci raz musiał przerwać zawody przez awarię 🙁 a Mateusz jak i inni znajomi byli mocno „zryci” po tym dystansie.

Gorce - rejon Koninek
Gorce – rejon Koninek

Tuż po przekroczeniu linii startu na dystansie hobby, zaczął towarzyszyć zawodnikom drobny deszcz. Z każdym kolejnym metrem, ten delikatny deszczyk przemieniał się w mocne opady. Łaskawie dopiero odpuścił na 3/4 km, jak już byliśmy za pierwszą górką.

Maraton w Koninkach - Cyklokarpaty 2015
Maraton w Koninkach – Cyklokarpaty 2015

Z czasem jak i z większą prędkością, każdy kolarz był dobrze schłodzony. Adrenalinka z kolejnym kilometrem opadała, a w głowie narastał fun z zabawy. Startując a właściwie jeżdżąc od 5 lat, jeszcze nigdy nie jechałem w ulewie. Co prawda od czasu do czasu, jakieś ulewy mnie dopadały ale nigdy takie, przed którymi bym się nie schował 🙂

Koninki - Cyklokarpaty 2015 Inez 3 miejsce a Martynka 6!
Koninki – Cyklokarpaty 2015
Inez 3 miejsce a Martynka 6! (źródło Cyklokarpaty)

Dystans Hobby jak na moje umiejętności, okazał się mało wymagający technicznie. Co prawda, zjazdy były bardzo śliskie ale nie jakieś trudne technicznie. Właściwie to tak powinno być, przecież dystans najkrótszy jest skierowany do osób, które rozpoczynają swoją przygodę zawodami MTB.

Dyplom - Koninki - Cyklokarpaty 2015
Dyplom – Koninki – Cyklokarpaty 2015

Sytuacja na pewno się zmieniła na dystansie Mega i Giga. Giga w tym przypadku robiła jedną pętle więcej co Mega, więc trasę mieli tą samą. Co do poziomu trudności, organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Wyciągnęli z Gorców to co najpiękniejsze! Chociaż i tak trasa była okrojona, bo władzę odebrały pozwolenie na najpopularniejszy odcinek, który mógł być w tym czasie mocno zaludniony przez turystów.

Gorce (źródło Cyklokarpaty)
Gorce (źródło Cyklokarpaty)

Trasę oraz profil można zobaczyć na BikeMap, natomiast cały dystans tutaj. Jeśli chcecie więcej się dowiedzieć o zawodach z serii Cyklokarpaty, zapraszam na ich stronę.

Zawody - Koninki - Cyklokarpaty 2015
Zawody – Koninki – Cyklokarpaty 2015 (źródło Cyklokarpaty)
Już na mecie :)
Już na mecie 🙂 (źródło CzteryKadry)
Martynka na trasie w Koninkach
Martynka na trasie w Koninkach
Zawody - Koninki - Cyklokarpaty 2015
Nagrody

Zawody - Koninki - Cyklokarpaty 2015

Posiłek regeneracyjny (nawet dobry)
Posiłek regeneracyjny (nawet dobry)
Miasteczko zawodów - Koninki - Cyklokarpaty 2015 (źródło Cyklokarpaty)
Miasteczko zawodów – Koninki – Cyklokarpaty 2015 (źródło Cyklokarpaty)

Jeśli macie jakieś pytania, śmiało piszcie w komentarzach!

Dzięki za uwagę.
Pozdrawiam Krzysztof Prażmowski

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.